Winter Xdream 2022

Kätte oli jõudnud selleaastase Vaidas toimuva Winter Xdreami viimane soodsama regamise päev, kui klubi eelmise aasta okka auhinnaga pärjatud Roland minuga ühendust võttis ja moosis üritusel osalema. Seekord ei suutnud talle ära öelda ning ta sai minu jah-sõna kätte. Kolmandaks liikmeks meelitas ta Joonase ning võistkond JJJ (Joonas, Jaan, Jairus või Jõuk Jõlkuvaid Jõmme, see jääb igaühe enda otsustada) oligi moodustatud.

Võistluse reglemendis on liikumisviis jäetud osalejatele nuputamiseks ning muutlike ilmastikuolude tõttu jätsime me selle otsustamise täiesti viimasele hetkele. Starti otsustasime siiski minna suusavarustusega, kuid täielikult valikuga alt minemise hirmus võtsime ka jooksutossud vahetusalasse kaasa. Marsruuti planeerides võtsime plaaniks sihtida peaaegu kõiki punkte. Liikumissuunaks kujunes esialgu kaardi idakülg, mis tagantjärele mõeldes ei olnud just kõige optimaalsem valik.

Toimetused stardialas

Vaatamata suurte väärtusega punktidele olid sealpoolsete punktide vahelised distantsid üsna pikad ja liikumiskiirus ei olnud samuti meie algsele plaanile vastav. Kui kergkaaluline Roland lausa hõljus lume kohal, siis meie Joonasega olime hädas suurematel teedel asfaltkattele kinni tõmbavate suuskadega ja mujal paksema lumekihi peal liiga sügavale vajumise ja sumpamisega.

Mõistsime, et kõrgemate kohtade eest võitlemine läheb üha keerulisemaks, kuid me ei jätnud jonni. Vähemalt oli enne meid samasuguse valiku teinud veel üks suuskadega võistkond ning meie seetõttu kaardi lugemisega vaeva nägema ei pidanud. Punkti 59 juures saimegi võistkonna nimega Metsapeatus kätte. Sellesse punkti minnes võtsime suusad jalast ära ning teele tagasi suundudes õnnestus mul ühe jalaga puusani kraavi vajuda. Ei olnud soe.

Kõige suuremaks katsumuseks osutus punktivahe 44-54. Nimelt ulatus lumepaksus seal mitmekümne sentimeetrini ja ees polnud ühtki jälge. Teele jäi ka üks üpris pirakas kraav, kuhu seekord vajus sisse selle postituse kontekstis end ankruks nimetada palunud Joonas ning seda koos suusaga.

Tegime oma plaane raja jooksul mitmeid kordi ümber, kuid lõpus jäime siiski kõvasti ajahätta ning punktist 40 olime sunnitud otse pea 3km fisnišisse tormama. Kokkuvõtteks 7 miinuspunkti ning võidujanulise Rolandi kurvastuseks meeste arvestuses kuues koht.

Siiski oli lõbus ja meeldejääv pühapäev.

Täielikud tulemused siin

Leave a Comment